• Rezerwacja telefoniczna: (+48) 793 276 263

FAQ - często zadawane pytania

Bilety i rezerwacje

Jak mogę kupić bilet na przejazd autobusem GDNExpress z Bydgoszczy, Świecia, Osielska na lotnisko w Gdańsku lub w przeciwną stronę?

Bilety można nabyć na trzy sposoby. Pierwszy, najlepszy, bo gwarantujący dostęp do najniższych cen to zakup biletów na naszej stronie internetowej. Proces zakupu przypomina zakup biletu lotniczego: należy określić datę i liczbę osób, następnie wybrać odpowiadający nam kurs, podać dane wymagane do rezerwacji, a następnie dokonać płatności za pomocą systemu eCard – przelewem z jednego z kilkudziesięciu banków lub kartą płatniczą. Drugi sposób to rezerwacja telefoniczna pod numerem infolinii – w takim wypadku płatności dokonuje się w autobusie u kierowcy, przy czym cena zawsze wyniesie 95 zł od osoby. Trzeci sposób to zakup u naszych partnerów (biur podróży, kas biletowych) w Bydgoszczy.

Czy rezerwacja miejsc jest obowiązkowa?

Nie, jednak gorąco zalecamy wcześniejszy zakup biletów na naszej stronie, bądź rezerwację telefoniczną. Tylko w ten sposób pasażer zagwarantuje sobie miejsce w busie. W przypadku komplikacji w kursowaniu (masowe opóźnienia samolotów, zablokowana droga itd.) GDNExpress będzie przede wszystkim skupiał się na zapewnieniu obsługi kursów na które dokonano rezerwacji miejsc.

Czy płatność kartą lub przelewem przez Internet na stronie gdnexpress.pl jest bezpieczna?

Płatność jest realizowana przez eCard – jedną z największych polskich firm zajmujących się płatnościami w Internecie. Na stronie www.ecard.pl dostępne są informacje dotyczące bezpieczeństwa transakcji. Klientami eCard, oprócz GDNExpress, są największe firmy z rozmaitych branż, m.in. linie lotnicze, sklepy internetowe, biura podróży itp. GDNExpress nie otrzymuje pełnych numerów kart płatniczych swoich pasażerów.

Mój samolot przylatuje X minut przed odjazdem autobusu / wylatuje X minut po odjeździe autobusu. Czy zdążę?

Dla przylotów do Gdańska przyjmujemy zasadę, że każdy lot, który planowo ląduje w Gdańsku przynajmniej 15 minut przed odjazdem naszego autobusu jest z nim skomunikowany. Pasażer nie musi w takim wypadku uzgadniać z nami naszego oczekiwania, o ile wpisał w formularz rezerwacji poprawny numer telefonu oraz poprawny numer lotu. W przypadku, gdy lądowanie rozkładowo odbywa się później niż 15 minut przed naszym odjazdem prosimy o kontakt z infolinią w celu potwierdzenia skomunikowania przez dokonaniem rezerwacji. Zachowanie skomunikowania nastąpi wyłącznie wtedy, jeśli pasażer włączy podany wcześniej numer telefonu natychmiast po wyjściu z samolotu. Pasażerowie odlatujący z Gdańska powinni założyć przynajmniej 55 minut zapasu pomiędzy godziną rozkładowego odlotu, a przyjazdem autobusu GDNExpress na lotnisko w Gdańsku. Odprawa bagażowa zamykana jest na 40 minut przed odlotem. W przypadku wątpliwości prosimy o kontakt z infolinią.

Czy mogę kupić bilet u kierowcy?

Tak, przy czym cena u kierowcy wynosi zawsze 95 zł bez względu na relację. Nie obowiązują zniżki grupowe, kody rabatowe i inne promocje dostępne przy zakupie w Internecie. W przypadku chęci zakupu biletu u kierowcy, gorąco zalecamy wcześniejszą rezerwację telefoniczną. Kierowca przyjmuje płatności w gotówce oraz kartą płatniczą.

Dzieci

Jak mogę kupić bilet dla dziecka?

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, dzieciom w wieku do 4 lat przysługuje ulga ustawowa 78%. Dzieciom w wieku od 4 do 6 lat - 37%. Starsze dzieci powinny mieć bilet normalny. Na naszej stronie internetowej można wybrać odpowiednią ulgę ustawową dla każdego z pasażerów. System sam sprawdzi, czy bardziej opłaca się skorzystać z ulgi ustawowej (jest obliczana od ceny normalnej 95 zł), czy promocji grupowej i zaproponuje tańsze rozwiązanie.

Czy w autobusie jest fotelik dla dziecka?

Tak, GDNExpress udostępnia na trasie Bydgoszcz – Gdańsk Port Lotniczy – Bydgoszcz foteliki dla dzieci. Dysponujemy fotelikami w kategorii uniwersalnej 9-36 kg. W celu zapewnienia swojemu dziecku fotelika prosimy zaznaczyć odpowiednią opcję podczas rezerwacji. Korzystanie z fotelika jest bezpłatne.

Bagaż

Czy obowiązują opłaty za bagaż?

Nie, GDNExpress przewozi za darmo jedną sztukę bagażu podręcznego oraz jedną sztukę bagażu rejestrowanego. Bezpłatnie przewozimy także bagaż ponadgabarytowy typu rowery, wózki dziecięce itp. Przewóz większej ilości bagażu niż wyżej wymieniona prosimy uzgadniać z infolinią.